Wiązanie zbrojeń to jedna z podstawowych czynności niemalże podczas każdej budowy lub w zakładzie prefabrykacji. Najczęściej jest ono wykonywane ręcznie, co czyni je zadaniem żmudnym, a przede wszystkim czasochłonnym. Na rynku jednak od lat dostępne są narzędzia do automatycznego wiązania prętów zbrojeniowych. Są to akumulatorowe wiązarki do zbrojeń, cieszące się niesłabnącą popularnością na rynkach zachodnich, a także coraz większą popularnością w Polsce.
Inwestycja w sprawdzoną i wysokiej jakości wiązarkę do zbrojeń to szereg wymiernych korzyści, wśród których najważniejsze to:
Znaczące przyspieszenie tempa pracy, nawet do pięciu razy. Użycie wiązarki do zbrojeń zwiększa wydajność pracy, co wprost przekłada się na wzrost zarobków dzięki możliwości staje przyjmowania kolejnych zleceń. Najnowsze modele wiązarek potrafią wykonać wiązanie w zaledwie 0.6 sekundy, co jest niewykonalne podczas wiązania ręcznego.
Brak kar umownych wynikających z opóźnień w wykonaniu zlecenia. wszystkie poważne kontrakty mają w zapisach kary umowne za opóźnienia w wywiązaniu się z powierzonej pracy. Takie opóźnienia mogą wynikać z wielu czynników, np. okresów złej pogody, braków kadrowych itp. Wiązarka do zbrojeń pozwoli nadrobić stracony czas.
Uniezależnienie od zmian na rynku pracy, a w szczególności od nagłych braków kadrowych spowodowanych fluktuacją pracowników.
Wyższy komfort pracy dla pracowników oraz ochrona zdrowia. Ręczne wiązanie zbrojeń jest czynnością obciążającą fizycznie. Chorobą zawodową zbrojarzy jest zespół cieśni kanału nadgarstka, wywoływany przez długotrwałe uciskanie nerwu biegnącego w kanale nadgarstka który w niektórych przypadkach może wymagać leczenia operacyjnego. Wiązarka do zbrojeń wyklucza ryzyko wystąpienia tego schorzenia. Użycie wiązarek eliminuje też w znacznym stopniu inne kontuzje, np. kręgosłupa, które są wynikiem pracy w ciągłych pochyleniu i wiele innych.
Wiązarka do zbrojeń TJEP ULTRA GRIP to sprawdzony wybór
Aktualnie na rynku można spotkać wiele modeli wiązarek do zbrojeń, niestety jednak w związku ze wzrostem popularności tych narzędzi pojawia się wiele modeli o niskiej jakości, które nie będą spełniały wymagań profesjonalisty. Przed zakupem więc warto rozważyć kilka aspektów, wśród których najważniejsze to stosunek ceny do jakości, cena i dostępność drutu wiązałkowego, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny – dostępność, czas trwania napraw, koszty. Rozważ także jakiej grubości pręty zbrojeniowe najczęściej wiążesz, aby dobrać narzędzie pozwalające na optymalizację wydatków na drut wiązałkowy. W tym zestawieniu najkorzystniej aktualnie wypada seria wiązarek TJEP ULTRA GRIP. Wiązarki te pojawiły się na rynku w 2019 roku i w tym czasie zyskały dużą popularność i grono zadowolonych użytkowników. TJEP ULTRA GRIP to już trzecia generacja wiązarek TJEP o jeszcze lepszych parametrach pracy, zwiększonej trwałości i poprawionej ergonomii.
Nowa seria TJEP ULTRA GRIP to przede wszystkim:
- Całkowicie bezszczotkowa technologia silników o większej bezawaryjności i skracająca czas wiązania do 0.6 s
- Solidna konstrukcja narzędzia z najwyższej jakości materiałów.
- Wydajna bateria litowo-jonowa 18V 4Ah ze wskaźnikiem poziomu naładowania pozwalająca na wykonanie nawet 4000 – 5000 wiązań na jedno ładowanie.
- Nowo zaprojektowany nos wiązarki i uchwyt umożliwiający łatwiejszy dostęp do miejsca wiązania.
- Jeszcze mocniejsze, powtarzalne wiązania (2 lub 3 sploty) to gwarancja ciągłej , nieprzerwanej pracy.
- Galwanizowany drut TJEP ULTRA GRIP gwarantuje ochronę przed korozją, która może mieć zły wpływ na układy mechaniczne narzędzia i być przyczyną rdzawych nacieków w konstrukcji.
- 12 miesięcy ochrony gwarancyjnej oraz szybki TJEP serwis w Polsce.
Seria ULTRA GRIP to trzy narzędzia różniące się rozstawem szczęk wiążących: ULTRA GRIP 40 do prętów o łącznej średnicy do 40 mm, ULTRA GRIP 25 do 25 mm, oraz ULTRA GRIP 58 do maksymalnej średnicy prętów 58 mm. Wszystkie modele wyposażone są w dwie baterie Li-ion, ładowarkę oraz trwałą walizkę z tworzywa. TJEP zadbał także o akcesoria ułatwiające pracę z wiązarką. Elektroniczne ramię przedłużające do pracy w pozycji pionowej oraz kaburę na wiązarkę wraz z pasem do wygodnego przenoszenia narzędzia.